Logo Logo
Konferenční stolky do každého obýváku
  • 27.10.2018
  • Konferenční stolek, obývák

Nikdo si asi nedokáže představit svůj obývací pokoj bez stolku, na který si odloží svou kávu nebo na kterém pohostí svou návštěvu. Proto jsou konferenční stolky nebo chcete-li stolky do obýváku, ať už moderní, skleněné či dřevěné, nedílnou součástí všech obývacích pokojů. Konferenční stolky se nabízejí v mnoha materiálech a nepřeberném množství stylů a barev.

Materiály pro konferenční stolky

Konferenční stolky jsou vyrobeny z masivního dřeva, z lamina a skla. Kombinace materiálů také není pevně daná. Nejčastěji se používá sklo – chrom, dřevo – sklo, ale i konferenční stolky do obýváku ze dřeva s chromem nebo skla s plastem nejsou výjimkou.

Konferenční stolky jsou často obohaceny o praktické úložné prostory jako jsou poličky, přihrádky na časopisy nebo šuplíky. Některé konferenční stolky jsou posazeny na kolečkách, díky kterým je konferenční stolek lépe manipulovatelný.

V nabídce naleznete konferenční stolky zvedací, rozkládací nebo stolky, které mají vysouvací přídavné stolky, které zasunuté slouží jako polička a po vysunutí jako další stolek. Pokud potřebujete více prostoru, vyjedete se spodním stolkem ven do prostoru a když potřebujete prostor uvolnit, opět ho zasunete. Tyto konferenční stolky jsou vhodné do menší prostor.

Konferenční stolky moderní

Jedná se o moderní konferenční stolky, které podpírají dřevěné nohy s chromovými prvky. Vyrábí se v několika barevných variantách. Odvážnější design kombinuje černou a bílou barvu nohou, konzervativnější design vhodný k tradičnímu nábytku představují nohy v provedení třešeň nebo wenge.

V moderním stylu obývacího pokoje musíte mít i moderní konferenční stolek. Konferenční stolky moderní jsou převážně vyrobeny ze skla a jsou nejčastěji doplňovány chromem. Také designu a tvarům se dnes meze nekladou. Konferenční stolky moderní se vyrábějí oválné, kulaté, hranaté, ale i ve tvaru trojúhelníku či jiných zajímavých tvarů, které udělají z vašeho obývacího pokoje jedinečnou místnost.

Na této stránce Vám představujeme zajímavé tipy z kategorie konferenční stolky moderní. Hodí se především do odvážněji zařízených obýváků a kanceláří v moderním stylu s určitými prvky extravagance. Společnou charakteristikou pro moderní konferenční stolky jsou nepravidelné tvary a originální nápady designérů.

Černý odkládací stolek De Eekhoorn Ivar, Ø 56 cm

Konferenční stolky moderní s úložným prostorem a taburety

Mezi Konferenční stolky moderní patří nepochybně i tento kousek. Konferenční stolky Cubic mají úložný prostor ve tvaru písmene S. Díky tomuto tvaru lze pod stolek zasunout dva čalouněné taburety, které pokud se právě nepoužívají, nezabírají žádné místo navíc. Odkládací prostor je navíc uzavíratelný zasunovacími dvířky, takže skvěle schová veškerý nepořádek.

Konferenční stolky OMEGA

Jedná se o moderní konferenční stolky, které podpírají dřevěné nohy s chromovými prvky. Vyrábí se v několika barevných variantách. Odvážnější design kombinuje černou a bílou barvu nohou, konzervativnější design vhodný k tradičnímu nábytku představují nohy v provedení třešeň nebo wenge.

Konferenční stolky ve tvaru elipsy

Konferenční stolky Etna mají moderní elipsovitý tvar. Můžete je mít ve dvou barvách: v univerzálnějším černém provedení, případně ve výstřednější červené barvě. Horní deska stolku je vyrobena ze skla, noha stolku je keramická. Pokud Vás zajímají rozměry, pak konferenční stolky Etna jsou dlouhé 110cm, široké 60cm a vysoké 43cm.

Konferenční stolky skleněné

Výhodou tohoto stolku je přídavný menší stoleček na kolečkách, který v případě potřeby necháte vyjet a potom jej zase zašoupnete zpět. Tento přídavný pojízdný stoleček může sloužit i jako odkládací prostor na noviny, časopisy či drobné předměty. Konferenční stolky skleněné z řady výrobků Duet II jsou vyrobeny z materiálu sklo/chrom.

Konferenční stolky skleněné jsou vhodné do každého typu obýváku. Jste-li příznivcem designu kovu, chromu a skla, jistě budete vybírat v této kategorii. V této skupině naleznete konferenční stolky všech tvarů, typů i mnoha barev. Vybrané skleněné konferenční stolky mají přídavný stolek pro potřebu většího prostoru na stole. Jiné jsou výsuvné, některé mají úložný prostor nebo jsou na kolečkách.

Kategorie konferenční stolky skleněné je téměř nekonečná a svůj stolek zde najde opravdu každý. Konferenční stolky skleněné jsou vyrobeny ze silného skla, které je velmi bezpečné. Přesto pokud máte menší děti, sáhněte po oválných modelech nebo modelech s kulatými rohy, případně najdete skleněné konferenční stolky zcela bez hran, vyrobené z jednoho kusu skla.

Odkládací stolek Essey Grand Illusion Clear

Konferenční stolky skleněné a malé děti

Vybíráte-li skleněný Konferenční stolek do domácnosti s malými dětmi, sáhněte raději po stolku ve tvaru elipsy než obdélníku, případně volte Konferenční stolek se zakulacenými rohy. Konferenční stolky skleněné se vyrábějí z tlustostěnného skla, které toho vydrží poměrně hodně, takže se nemusíte bát snadného rozbití. Větší riziko však představují ostré hrany, především pak rohy stolků.

Konferenční stolky skleněné OLYMPIE s rozdělenou vrchní deskou

Mezi konferenční stolky skleněné se zajímavým designem patří stolky Olympie s vrchní rozdělenou deskou. Deska i police je vyrobena ze skla, nožičky jsou z chromu. Stolek má čtvercový půdorys o délce strany 100 cm, případně obdélníkový půdorys o rozměrech 130x75 cm. Tyto konferenční stolky mají kulaté rohy, takže jsou ohleduplné k dětem.

Kulaté konferenční stolky KIM s košem na časopisy

Kulaté konferenční stolky Kim jsou vhodné do čekáren nebo odpočinkových míst, kde si čekající zákazník přečte noviny nebo si dá kávu, případně do malých obýváků či garsonek. Kromě toho, že nezabírá mnoho místa oceníte odkládací koš na časopisy a také skutečnost, že pro lepší manipulovatelnost je umístěný na kolečkách. Konferenční stolky Kim jsou skleněné s chromovými prvky.

Konferenční stolky skleněné bez ostrých hran

Velmi zajímavé konferenční stolky skleněné jsou stolky Priam. Díky výrobě z jednoho kusu skla mají zaoblené hrany a žádné ostré rohy, což ocení především rodiny s malými dětmi. Navíc lze stolek doplnit o další dva malé konferenční stolky skleněné, které lze zasunout pod velký stolek a tvoří tak odkládací prostor na časopisy nebo dálkové ovladače. Pokud máte velkou návštěvu, stolky jednoduše vytáhnete.

Konferenční stolky skleněné DUET II

Výhodou tohoto stolku je přídavný menší stoleček na kolečkách, který v případě potřeby necháte vyjet a potom jej zase zašoupnete zpět. Tento přídavný pojízdný stoleček může sloužit i jako odkládací prostor na noviny, časopisy či drobné předměty. Konferenční stolky skleněné z řady výrobků Duet II jsou vyrobeny z materiálu sklo/chrom.

Konferenční stolky dřevěné

Bílý odkládací stolek Zuiver Two Tone

Zákazníci, kteří zastávají přírodní design a dřevěný nábytek, jistě budou vybírat v kategorii konferenční stolky dřevěné. Vyrábějí se buď z masivního dřeva nebo z lamina. Vybírat můžete z klasických hranatých nebo oválných stolků nebo pro náročnější klienty jsou k dostání okrasně vyřezávané konferenční stolky, které se hodí spíše do retro stylů nebo dokonce do zámeckého stylu.

Mezi dřevěnými konferenčními stolky najdete také zvedací nebo rozkládací konferenční stolky. Takové Vám umožní v pohodlí vašeho obýváku jíst nebo pracovat, aniž byste se museli hrbit. Rozkládací konferenční stolky do obýváku lze bez problémů proměnit ve velký jídelní stůl.

Konferenční stolky dřevěné jsou klasikou mezi stolky. Patří mezi nejoblíbenější a také cenově nejdostupnější modely, vyrábějí se v mnoha povrchových úpravách, takže není problém vybrat vhodný kus do každého obýváku. Nicméně i dřevěné konferenční stolky mají mezi sebou premianty, na které se vyplatí zaměřit přednostně.

Rozkládací konferenční stolky

Rozkládací konferenční stolky ocení především klienti, kteří často potřebují více prostoru na svém konferenčním stolku v obývacím pokoji. Stolek Kent se dá rozložit ze své původní délky 134cm na 174cm a zároveň je možné jej zvednout z výšky desky 67 cm až na 76 cm. Z Konferenčního stolku se tak v okamžiku stane téměř plnohodnotný jídelní stůl.

Zvedací konferenční stolky

Tyto konferenční stolky jsou mimořádně praktické. Mají totiž zvedací mechanizmus, který vám umožní jíst nebo pracovat u konferenčního stolku z pohodlí sedačky, aniž byste se museli nad stolkem hrbit. Mezi takové konferenční stolky patří například stole OLAF na obrázku, který se vyrábí ze dřeva v barvě wenge s kovovými prvky na každé noze stolu.

Klasické konferenční stolky

Tyto konferenční stolky se vyrábějí ve dvou produktových řadách. Konferenční stolky Natalia mají uprostřed desky vsazené mléčné sklo, zatímco produkty z řady Diana jsou bez skla. Oba konferenční stolky mají polici jako úložný prostor. Vyrábějí se v několika barevných odstínech.