Logo Logo
Kožené rohové sedačky do obýváku
  • 26.10.2018
  • sedačka, kožená sedačka

Tento blog je zaměřený na kožené rohové sedačky. Vzhledem k tomu, že kožené rohové sedačky do obýváku prostě patří, neměli byste je při zařizování svého bytu či domu rozhodně opomenout. Tento blog si klade za cíl seznámit vás s pojmy, se kterými se při výběru nové moderní kožené rohové sedačky můžete setkat, informovat vás o dostupných typech sedaček a také o tom, jak je nutné o kožené rohové sedačky do obýváku pečovat. 

Tipy pro správný výběr kožené rohové sedačky

Naše rady Vás inspirují k výběru té nejlepší kožené rohové sedačky do obýváku přesně pro Vás a napomohou vám k tomu, abyste věděli, jak se o kožené rohové sedačky starat tak, aby vydržely velmi dlouho plně funkční a byly čím dál krásnější.

Materiály pro kožené rohové sedačky

Kvalitní kožené rohové sedačky do obýváku bývají vytvořeny z odolného masivního bukového dřeva (sušeného do 8% vlhkosti), vyplněny špičkovou polyuretanovou pěnou s unikátními vlastnostmi a potaženy moderním čalouněním, které vzdoruje opotřebení po velmi dlouhou dobu. Doporučujeme Vám sedačky potažené usní z hovězí kůže. Jestliže Vás zajímá, proč je na výrobu kožené rohové sedačky nejvhodnější právě tento typ usně, navštivte podstránku tohoto webu „Výroba kvalitní kožené rohové sedačky".

Tvar, velikost a umístění sedačky do obýváku

Vhodné je rozmyslet si počet sedáků, které budou součástí soupravy, což platí i pro sedací soupravy rohové. Jeden sedák může být málo, pokud si jich ale koupíte moc, aniž byste vzali v potaz rozměry interiéru, může nastat situace, kdy umístěním sedačky do obýváku vytvoříte z prostorného pokoje stísněné místo. Více o možnostech najdete na stránce „Správný výběr kožené rohové sedačky“.

Barva kožené rohové sedačky

Moderní kožené rohové sedačky do obýváku se vyrábí v řadě různých barev, povrchových úprav a tvarů. Při výběru je tedy vhodné sladit design sedačky s celkovým designem vašeho domu nebo bytu.

Údržba kožené rohové sedačky

Je známá věc, že častým používáním a díky správným metodám impregnace je pravá kůže čím dál krásnější, lesklejší a poddajnější. Vrásky a záhyby, které se na ní časem objevují, přispívají k vytvoření unikátního charakteru materiálu a nikterak nesnižují jeho hodnotu a už vůbec ne celkovou hodnotu kožené rohové sedačky do obýváku. Péči o kožené rohové sedačky jsme na tomto webu věnovali speciální samostatnou sekci nazvanou „Správná péče o kožené rohové sedačky“, kde se dozvíte vše potřebné o tomto tématu.

Správný výběr kožené rohové sedačky

Výběr sedačky do obýváku není radno podcenit. Jednak s ní totiž souvisí velká část rodinného a společenského života (sledování TV, zábava). Navíc patří i kvalitní kožené rohové sedačky do obýváku mezi finančně náročnější investice. Vyplatí se proto dobře si vybrat a důkladně nákup promyslet.

Mezi základní parametry kožené rohové sedačky patří její tvar. Tedy jak budou sedáky uspořádány a jaký bude počet míst k sezení.

Velmi důležité je vybrat si takovou sedačku, která vám vhodně podepře stehna, avšak zároveň nebudou sedáky příliš dlouhé. Ty nejkvalitnější sedačky jsou vyráběny ze špičkové hovězí usně, která je importována z Itálie a dalších zemí, které jsou proslulé luxusními produkty.

Vhodné je rozmyslet si počet sedáků. Jeden může být málo, pokud si jich ale koupíte moc, aniž byste vzali v potaz rozměry interiéru, může nastat situace, že z prostorného pokoje vytvoříte stísněné místo.

Dobrý prodejce sedaček Vám dá k dispozici přesné rozměry Vámi vyhlédnuté kožené rohové sedačky, abyste si mohli načrtnout hrubý plánek místnosti a získat tak představu o budoucím vzhledu a prostornosti.

Správná péče o kožené rohové sedačky

Aby kožené rohové sedačky byly krásné i po mnoha letech, stačí dodržovat několik základních principů. Na této stránce si představíme ty nejdůležitější z nich, jejichž zachovávání je naprostým základem péče o kožené rohové sedačky.

Vaše pohovka není bota. Proto na její údržbu nikdy nepoužívejte klasický krém na boty. Možná si řeknete, že kůže jako kůže, ale kůže na botách vyžaduje impregnaci diametrálně odlišnou od té, které je třeba pro udržování jemné hovězí usně používané na výrobu čalounění pohovek.

Červené víno na kožené rohové sedačky nepatří. Stejně tak se vyvarujte potřísnění čalounění černou kávou, žíravinami a rozpouštědly. V úvodu je zmíněno červené víno, ovšem na jemné kůži zanechá neodstranitelné skvrny prakticky jakýkoliv alkohol.

Teplo koženému čalounění nesvědčí. Kožené sedačky by proto měly být umístěny alespoň 30 centimetrů od tepelných zdrojů. Optimální teplota v místnosti by se měla pohybovat od 15 do 30 stupňů Celsia. Kůži nikdy nesušte fénem na vlasy.

Kožené rohové sedačky do obýváku nepatří ven. Mohlo by totiž dojít k narušení čalounění a ztrátě původní barvy kůže vlivem přímého slunečního záření.

Kožená sedačka není od toho, aby sbírala prach. Pravdou je, že prach kůži vůbec neprospívá. Proto je vhodné kožené rohové sedačky pravidelně čistit bavlněným hadříkem, který je lehce navlhčený destilovanou vodou. V případě použití běžné vody z kohoutku by mohlo dojít k usazování minerálů v čalounění.

Výroba kvalitní kožené rohové sedačky

Výroba kvalitní kožené rohové sedačky je náročný proces, který sestává z několika kroků:

  • Výroba dřevěné (či ocelové) kostry
  • Umístění výplní
  • Výroba usně a její natažení na sedačku

Dřevěná kostra kožené rohové sedačky do obýváku by měla sestávat z latí a trámů vyrobených z kvalitního dřeva, jakým je například dřevo bukové. Toto dřevo je vhodné vysušit na 8% vlhkosti, aby bylo dosaženo jeho optimálních vlastností, které zaručí vysokou odolnost a trvanlivost.

Jako výplň kvalitní kožené rohové sedačky je ideální použít polyuretanovou pěnu, která by měla mít hustotu 30 kilogramů na metr krychlový. Vznikne tak ideální polstrování, jež poskytne správnou opěru pro tělo a zaručí vysoký komfort.

Kožené rohové sedačky jsou oblíbené především díky jejich čalounění. My Vám samozřejmě doporučujeme nákup jedině takových sedaček, které jsou potaženy usní vyrobenou z vysoce kvalitní hovězí kůže. Hovězí kůže je pro potřeby výroby sedaček vhodná díky velkým rozměrům, v jakých je jako výchozí surovina dostupná. Useň vzniká z kůže díky procesu, který se nazývá činění. Během něj dochází k přeměnám kolagenu kůže, následkem čehož je výsledný produkt jemný a poddajný