Logo Logo
Postele
  • 25.10.2018
  • Postele, spánek

Každý průměrný člověk stráví asi jednu třetinu svého života v posteli. Ačkoli postel je pro mnoho z nás oblíbeným místem pro čtení, sledování televize či pro laškování s partnerem, její prvotní účel je stále spánek a odpočinek. Nicméně ne na každé posteli si vaše tělo odpočine skutečně dobře. Vzhledem k tomu, že čas strávený v posteli je skutečně nezanedbatelný, je třeba při výběru postele dbát několika důležitých zásad.

Postel se skládá z několika částí – těla postele, roštu a matrace. U každé části bychom se měli soustředit na určité důležité aspekty.

Postel je vždy vybírat tak, aby se její jednotlivé části daly měnit, Z krátkodobého hlediska je to finančně náročnější, nicméně pak už v případě potřeby nemusíte měnit celou postel, ale jen její části. Tělo postele vybírejte tak, aby materiál, ze kterého je vyrobena byl pevný a zdravotně nezávadný. Nevhodné jsou postele vyrobené z dřevotřísky (lamina) – mohou vrzat a mohou uvolňovat nebezpečné formaldehydy.

Rošt je dobré také koupit samostatně tak, aby šel případně vyměnit. V první řadě je důležitá pevnost. Některé rošty v kombinací s postelí umožňují i polohování.

Snad nejdůležitější součástí postele je matrace. Tak jako každý z nás je jiný, tak je nutno přihlédnout k tomu, že každému bude vyhovovat jiný typ matrace. Záleží na stavbě našeho těla. Matrace by měla být přiměřeně měkká. Příliš měkká matrace se pod námi prohýbá, ovšem i příliš tvrdá matrace nepřirozeně prohýbá naši páteř. Důležitá je i prodyšnost. Během noci každý spáč vylučuje pot, dochází zde k množení bakterií. Matrace by měla garantovat dostatečné provzdušnění. I z těchto důvodů se doporučuje matrace alespoň jednou za deset let měnit.

Nezapomeňte, že si naše tělo potřebuje po celodenním shonu a stresu v době spánku dostatečně odpočinout, abychom i další den byli fit. To, kde naše tělo odpočívá, je velmi důležité,. Proto věnujte výběru vašeho pelíšku dostatečnou pozornost, případně jej konzultujte s odborníky.

Válendy

Standartní rozměr válendy je 200 x 90 cm. Válendy jsou očalouněné kvalitní pevnou látkou. Válenda má postelový rošt. Matrace pro válendy jsou pružinové anebo PUR pěnové. Výběr válendy je pro vás důležitá. Můžete si vybrat ty anebo ony, válendy s dlouhým, nebo krátkým čelem s možností uchycení na libovolnou stranu. Válendy mají vlastní úložný prostor. Vybrané druhy i polohování pod hlavou. Válenda je určena pro odpočinek, či spaní jedné osobě. Naše válendy doporučujeme nejen pro domácnosti, ale i pro ubytovny a penziony.

Postele velikost 200 x 120 cm

Jednolůžkové postele v rozměrech 200 x 120 cm lehací plochy jsou celé očalouněné kvalitní pevnou látkou. Postele jsou s úložným prostorem. Dle výběru druhu postele nabízíme matrace pružinové, nebo PUR pěnové. Postel má vlastní lamelový rošt. Všechny naše postele mají vlastní úložné prostory a u vybraných druhů postelí jsou přidány dva kusy polštářků. Čela postelí jsou celá čalouněná anebo kovová, vše dle druhu výběru postele. Postel je vhodná pro každodenní spaní jedné osoby, ale také pro příležitostní přespání i dvou osob.

Postele velikost 200 x 140 cm

Postele v rozměrech 200 x 140 cm lehací plochy jsou celé čalouněné kvalitní pevnou látkou a také s úložným prostorem. Dle výběru druhu postele nabízíme matrace pružinové anebo PUR pěnové. Postele mají úložné prostory a u vybraných druhů jsou přidány polštářky a polohování pod hlavou. U této postele si můžete vybrat čela kovová, čela čalouněná, nebo velká a malá čela s volbou kompletace nalevo či napravo. Postel je vhodná pro jednu až dvě osoby pro každodenní spaní.

Dvoulůžkové postele

Postele - dvojlůžka jsou vyráběna ve třech standardních rozměrech 200 x 160, 200 x 170,200 x 180 cm lehací plochy. Dvojlůžkové postele jsou čalouněné kvalitní pevnou látkou s vlastním úložným prostorem. Vybrané druhy postelí jsou i polohovací, tedy dvoulůžkové postele s polohováním roštu. K Vašemu výběru dvojlůžkové postele, dvojlůžka, nabízíme matrace typu PUR pěnové anebo pružinové s lamelovým roštem. Čelo dvojlůžkové postele je čalouněné, nebo kovové. Nabízíme mnoho druhů postelí - dvojlůžek s různými doplňky, jako jsou - polštářky, přehozy, tepelné vložky, snímatelné potahy, prošívané potahy. Postele dvojlůžka mají nastavení tuhosti opory páteře v bederní oblasti, odvětrávané úložné prostory a jiné, další „vychytávky“. Dvoulůžkové postele jsou vhodná na každodenní spaní pro dvě osoby.

Dvoulůžková postel

Patrové postele

Patrové postele jsou vyráběny v provedení buk, olše, javor. Patrová postel má pevný rošt a matraci z PUR pěny. Patrové postele mají možnost umístnění žebříku nalevo či napravo. Vybrané druhy patrových postelí mají jako součást řešení i psací stoly, police a skříně. Patrové postele doporučujeme do dětských pokojů s malým prostorem na každodenní spaní pro dvě děti.